Mudness Run takiego biegu jeszcze nie było chyba nigdzie.

 

10 grudnia w Poznaniu odbędzie się bieg, którego uczestnicy będą biec po dnie jeziora Malta. To możliwe, ponieważ raz na cztery lata woda jest spuszczana z jeziora, aby można było je oczyścić. Woda jest spuszczana zwykle na przełomie października i listopada. Ubywa jej w tempie kilku centymetrów na dobę. Woda jest ponownie wpuszczana wczesną wiosną.

Zawodnicy wystartują z okolic trybun przy ul. Wiankowej i najpierw przebiegną część trasy wokół jeziora po asfaltowej alejce, po czym skręcą na dno jeziora, by powrócić w miejsce, skąd startowali. W sumie będą mieli do pokonania 3 mile (ok. 4,8 km).

Jakie warunki będą mieć na trasie biegacze, zależy od pogody – 11 grudnia dno może być pełne błota lub zamarznięte. Na pewno nie są to zawody dla każdego, ale raczej dla zawodników, którzy lubią bardziej ekstremalne biegi. Z tego też względu do startu są dopuszczone wyłącznie osoby pełnoletnie.

Zapisy na bieg już się rozpoczęły – wpisowe wynosi 70 zł (do 10 listopada) i 90 zł (po tym terminie). Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.mudnessrun.pl.