W cyklu zrób to sam pokazujemy jak zrobić pojemniki na przyprawy i produkty spożywcze. Słoiki pod szafką to pomysłowe rozwiązanie na przechowywanie w kuchni. Instrukcja krok po kroku.

Przechowywanie produktów spożywczych w kuchni to ważny element mający wpływ na estetykę wnętrza i naszą wygodę. W naszym cyklu zrób to sam mamy dla was pomysł jak zrobić samodzielnie pojemniki do przechowywania żywności ze słoików.

Instrukcja wykonania:

Pojemniki do przechowywania w kuchni: zrób to sam

Lubisz mieć pod ręką płatki, makarony lub przyprawy, a nie chcesz tracić miejsca na blacie? Proponujemy rozwiązanie – podwiesić słoiki pod górnymi szafkami kuchennymi. To zadanie z cyklu zrób to sam łatwe do wykonania, poza tym niewiele też kosztuje. Oto instrukcja krok po kroku – jak zrobić pojemniki na przyprawy i artykuły spożywcze do kuchni. Ze słoików łatwiej będzie korzystać, jeśli będą rozmieszczone na przemian, a nie jeden za drugim. Z tyłu umieszczamy słoje o większej pojemności, mniejsze z przodu.

Pojemniki do przechowywania ze słoików: potrzebne materiały

  • słoiki z nakrętkami (3 szt. o poj. 0,9 l, 3 szt. o poj. 0,5 l)
  • marker
  • linijka lub miarka
  • kreda
  • wkrętarko-wiertarka
  • wkręty do drewna
  • samoprzylepna folia tablicowa
  • szklanka
  • nożyczki

Etykiety na słoiczki: ETYKIETY WZÓR I & ETYKIETY WZÓR II

Zrób to sam: instrukcja wykonania słoików jako pojemników do przechowywania

1. Skompletuj potrzebne materiały, dostosuj liczbę oraz wielkość słoików do konkretnych produktów i powierzchni dna szafki kuchennej.
2. Na spodzie folii tablicowej narysuj okręgi, korzystając ze szklanki.
3. Etykiety na słoiki wytnij nożyczkami, kredą opisz zawartość. Uwaga: etykiety przyklej do słoików dopiero po ich przykręceniu, żeby opisy znajdowały się na froncie.
4. W zależności od wielkości i przewidywanego ciężaru słoika zaznacz na spodzie nakrętki od 2 do 4 miejsc na otwory. Wywierć je.
5. Dopasuj długość wkrętu do grubości płyty szafki kuchennej. Zwykle jest to 18 mm. Wkręty muszą być krótsze, inaczej przebiją szafkę na wylot lub spowodują uwypuklenia.
6. Na spodzie szafki zaznacz miejsca mocowania słoików oraz miejsce wkręcania wkrętów – najlepiej przez otwory w wieczkach.
7. Przykręć wieczka do spodu szafki.
8. Wypełnione słoiki wkręć w wieczka. Naklej etykiety.