To największy park rozrywki w północnej Europie zbudowany z ponad 58 milionów klocków Lego.

 

Legoland Billund Resort powstał w 1968 roku w wyniku współpracy pomiędzy Legolandem, Lalandia Plaza, Hotelem Legoland, parkiem Givskud Zoo safari i lotniskiem Billund. Został założony w duńskiej prowincji, w niewielkiej odległości od lotniska Billund. W tym niezwykłym kompleksie rozrywkowo-wypoczynkowym wszystko jest z kloców Lego, przez co — obserwowane z wysokości — przypomina niezwykłe, bajecznie kolorowe miasteczko.

Legoland Billund podzielony jest na 10 tematycznych stref. Pierwszą z wybudowanych stref w parku jest tzw. Miniland. Z ponad 20 milionów klocków zbudowane są najbardziej charakterystyczne budowle świata jak np. Biały Dom, Statua Wolności czy też stadion piłkarski FC Kopenhaga. Oprócz tego — lotnisko, na którym kołują samoloty oraz kanały z pływającymi statkami. Wszystko kolorowe i w miniaturze. W Legoland warto odwiedzić też Imagination Zone z bogactwem podwodnego świata, NINJAGO World — świat stworzony dla małych wojowników ninja czy Polar Land z niesamowitymi zjeżdżalniami, w tym 30-metrową kolejką górską.

Na terenie kompleksu można także wykupić sobie nocleg w Hotelu Legoland. Obiekt oferuje zakwaterowanie w pokojach o różnych wariantach tematycznych: piracki, adventure (w stylu Indiany Jonesa) czy w stylu rycerskim. Są również duże pokoje rodzinne, już bez motywu, ale z widokiem na park i Miniland. Hotelowe udogodnienia dla dzieci obejmują pokój zabaw, plac zabaw oraz liczne atrakcje. W obiekcie znajduje się również sklep z najnowszymi produktami marki Lego.

Lalandia Plaza — tropikalna kraina wrażeń To kolejne, niesamowite miejsce w duńskim kompleksie rozrywkowym. Tropikalna atmosfera panuje tutaj przez cały rok. Temperatura wody wynosi 28ºC, a powietrza 30ºC!

Centrum zabaw i gier, ścianki wspinaczkowe, sztuczny stok oraz mnóstwo zjeżdżalni — wodne, z efektami świetlnymi, szybkiej jazdy i te wolniejsze dla najmłodszych. To jednak nie wszystko. Dla gości przygotowano również sauny, jacuzzi i słoneczną plażę.