Zapalenie pęcherza dopadło również Ciebie? Przypadłości nie wolno lekceważyć, ponieważ stany zapalne pęcherza potrafią skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie.

 

Objawy tej przypadłości mogą co prawda wydawać się niegroźne, lecz z czasem stają się coraz bardziej uciążliwe. Początkowo z reguły pojawia się pieczenie przy oddawaniu moczu, a następnie codziennemu funkcjonowaniu towarzyszy ciągłe parcie na mocz, choć oddawanie go odbywa się w niewielkich ilościach. Ciągła chęć wyjścia do toalety potrafi bardzo skutecznie zaburzyć codzienne funkcjonowanie, dlatego pojawienie się takich objawów nie może być pod żadnym pozorem lekceważone.

Jednym ze sposobów leczenia zapalenia pęcherza jest stosowanie preparatów z antybiotykami – za najskuteczniejszy uchodzi furagina, zawarta choćby w preparacie neofuragina. Kuracja antybiotykami potrwa najwyżej 10 dni, a jednocześnie potrafi przynieść naprawdę pozytywne rezultaty. Warto jednak pamiętać o tym, że pierwsze dawki antybiotyku mogą wywołać wrażenie całkowitego pozbycia się choroby – to tylko złudzenie! Terapii nie wolno przerywać, bowiem istnieje ryzyko uodpornienia się bakterii na antybiotyk.

Przy okazji kuracji lekami warto również przyjmować dużą ilość płynów. Znacznie zwiększy to parcie na mocz, a w konsekwencji przyspieszy proces usuwania bakterii z organizmu. Leczenie zapalenia pęcherza moczowego nie jest zadaniem trudnym, ale wymaga cierpliwości. Podstawą sukcesu jest właściwa diagnoza choroby.