Jezioro McDonald i Park Narodowy Glacier – naturalne bogactwo Ameryki.

 

Park Narodowy Glacier znajduje się w stanie Montana, jednym z przygranicznych rejonów pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Kanadą.  Dumą tego rezerwatu są bowiem jego lasy, jeziora i góry widoczne dookoła niemal z każdego punktu w parku. Glacier, to także dom dla rozmaitych gatunków ptaków, ryb czy mniejszych ssaków, które żyją na tym terenie od dawna i stanowią wizytówkę tego popularnego rezerwatu.

We were on a search for the colorful rocks of Lake McDonald. I must say in person they don't "pop" as much as they do in a photo. #nps #findyouradventure #findyourpark #glaciernationalpark #shadows #lakemcdonald #lake #rocks #rockcolors #vacation2016 #getoutside #optoutside #neverstopexploring #explore #montana #exploremontana

A post shared by Kelly Baker (@kirjava87) on

Jedną z największych atrakcji parku Glacier i dobrym pomysłem na rozpoczęcie odkrywania tego terenu jest wycieczka do jeziora McDonald. Ten polodowcowy zbiornik rozciąga się na blisko 16 kilometrów i jest doskonałym miejscem, z którego podziwiać możesz górski krajobraz. Nad brzeg jeziora McDonald prowadzi zarówno ścieżka piesza jak i rowerowa, zaś na miejscu wypożyczyć możesz motorówkę, łódź lub kajak i zrelaksować się na tafli krystalicznie czystej wody. To także idealne miejsce dla miłośników wędkarstwa oraz osób chcących spędzić noc pod gołym niebem. Rozbijanie namiotów i biwakowanie jest dozwolone w obrębie specjalnie wyznaczonych stref, a więc nie musisz martwić się o nocleg w przypadku kilkudniowej wycieczki.

To jednak kolorowe kamienie są największą atrakcją jeziora McDonald. Te na brzegu są gładkie i mają opływowe kształty. Czerwone barwę zawdzięczają dużemu stężeniu żelaza w swoim składzie. Z kolei te zielone to efekt reakcji z tlenem.