Najlepsze i najbardziej skuteczne kosmetyki, to te które wykonasz sama w domu wykorzystując do tego kuchenne zapasy.

 

Jeśli twoim problemem są:

  • suche i łamliwe końcówki, sięgnij po oliwę z oliwek lub oliwę z pestek winogron. Nałóż ją mniej więcej od połowy włosów i pozostaw na godzinę lub dwie, a jeśli masz taką możliwość – pozostaw na całą noc. Po tym czasie zmyj dokładnie wodą. Jest wielce prawdopodobne, że będziesz musiała umyć głowę kilkukrotnie, ale warto, bo efekt będzie zniewalający.
  • przetłuszczone włosy, nałóż na nie żółtko jajka, które sprawi, że twoje włosy będą bardziej puszyste, a problem przetłuszczania zniknie bez śladu.
  • problem suchej skóry, sięgnij po oliwę z oliwek lub olej kokosowy. Oliwę najlepiej nakładać pod prysznicem, natomiast olej kokosowy spokojnie może posłużyć ci jako balsam do ciała. Przy zbyt tłustej skórze wykonaj np. peeling z fusów kawy. Poza pozbyciem się tłustej warstwy twoje ciało stanie się znacznie bardziej gładkie i przyjemne w dotyku.
  • pryszcz, sięgnij po niezastąpiony amol lub spirytus. Uważaj jednak z ich stosowaniem, gdyż mocno wysuszają skórę. Nakładaj go na miejsce problematyczne za pomocą patyczka kosmetycznego, po czym pielęgnuj to miejsce kremem nawilżającym.
  • zmarszczki i w głowie masz tylko botoks, szybko o nim zapomnij i zacznij używać zimnej wody, bo jak mówi przysłowie „zimna woda zdrowia doda”. W tym wypadku zdecydowanie się to sprawdza. Zimna woda doskonale ujędrni skórę i sprawi, że na dłużej zachowa młody wygląd.