Zastosowanie jogurtowej diety pozwala na utratę około sześciu kilogramów w przeciągu dwóch tygodni – tyle bowiem należy stosować tę dietę.

 

Dieta jogurtowa okazuje się idealnym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na szybkiej redukcji wagi, ale przy zachowaniu lekkiego i zdrowego programu żywieniowego. Jadłospis osoby będącej na diecie jogurtowej jest bogaty w witaminy, białko, wapń oraz fosfor – można zatem zapewnić sobie redukcję masy, podczas spożywania zdrowych i smacznych produktów. Do głównych korzyści ze stosowania diety jogurtowej, obok zrzucenia kilku kilogramów, zalicza się również: wzmocnienie układu odpornościowego, dostarczenie do organizmu składników koniecznych do prawidłowego funkcjonowania komórek oraz poprawę przemiany materii wraz z oczyszczeniem organizmu z toksyn.

Najważniejszą zasadą tej diety jest przede wszystkim spożywanie jogurtów, które faktycznie zawierają w swoim składzie żywe kultury bakterii. Nie jest koniecznością spożywanie wyłącznie jogurtów naturalnych. Można urozmaicić dietę, kupując również jogurty owocowe.

Oprócz jogurtów, można spożywać także inne produkty, takie jak: pieczywo, owoce oraz warzywa. Należy jednak pamiętać o tym, aby jogurty były spożywane każdego dnia, niemalże do każdego posiłku. Dietę jogurtową najlepiej stosować w okresie letnim, kiedy mamy dostęp do świeżych produktów. Pierwsze efekty diety jogurtowej widoczne są już po trzech pierwszych dniach jej stosowania. Dieta ta jest lekka i całkowicie bezpieczna. Oprócz jogurtów, możemy również spożywać lekkostrawne kefiry, które wspomagają budowę komórek mięśniowych. Dostarczane podczas diety witaminy bogate w wapń pomagają w budowie kości oraz zębów. Dodatkowym atutem diety jogurtowej jest fakt, że nie jest ona restrykcyjna, pod względem ilości spożywanych produktów. Nie czujemy się zatem głodni, wyczerpani i zmęczeni.

Dieta jogurtowa – jadłospis na 1 dzień

 

Dieta jogurtowa – jadłospis (przykładowy):

Śniadanie:
2 kanapki z ciemnym lub chrupkim pieczywem oraz mały kubeczek jogurtu owocowego

Drugie śniadanie:
1 jabłko wkrojone do jogurtu naturalnego z 3 łyżeczkami musli owocowego

Obiad:
Upieczona w folii ryba z rozmarynem i mizerią z jogurtem naturalnym zamiast śmietany)

Podwieczorek:
Jogurt naturalny z czarną porzaczką lub aronią (polecamy także jogurt naturalny z truskawkami)

Kolacja:
Mały kubeczek ulubionego jogurtu