Ćwiczenia, które pomogą Ci pozbyć się bólu pleców i jednocześnie zapewnią idealny kształt sylwetki.

Ćwiczenie nr 1

Ćwiczenie nr 1
fot: brightside.me

Połóż się na plecach. Ugnij prawą nogę w kolanie. Lewą nogę wyciągnij nad głowę. Chwyć ją obiema rękami pod kolanem i przyciągaj w kierunku tułowia. Wykonuj ten ruch przez 30 sekund. Zaś całe ćwiczenie powtórz dwukrotnie z obiema nogami.

Ćwiczenie nr 2

Ćwiczenie nr 2
fot: brightside.me

Połóż się na plecach i ugnij obie nogi. Chwyć lewą nogę obiema rękami w kolanie i pociągnij w kierunku tułowia. Utrzymuj tę pozycję przez 20 sekund. Powtórz ćwiczenie dwukrotnie z obiema nogami.

Ćwiczenie nr 3

Ćwiczenie nr 3
fot: brightside.me

Połóż się na plecach. Wyciągnij prawą rękę do boku, pod kątem prostym do ciała. Lewą nogę wyciągnij tak, aby była wyprostowana. Spróbuj zbliżyć swoje prawe kolano w kierunku lewej ręki, aby prawie jej dotykało. Utrzymaj tę pozycję przez 20 sekund. Powtórz ćwiczenie dwa razy z każdym kolanem.

Ćwiczenie nr 4

Ćwiczenie nr 4
fot: brightside.me

Połóż się na plecach i ugnij lewą nogę w kolanie. Dolną część prawej nogi połóż na lewym udzie (na krzyż). W tym samym czasie kolano powinno być skierowane do boku, pod kątem prostym. Ostrożnie przyciągnij lewą nogę w kierunku głowy. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund. Zmień nogę i powtórz wszystkie kroki.

Ćwiczenie nr 5

Ćwiczenie nr 5
fot: brightside.me

Uklęknij na prawym kolanie (tak jak na ilustracji). W tym samym czasie Twoja lewa noga powinna być zgięta w kolanie. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund. Powtórz ćwiczenie, zmieniając nogę.

Ćwiczenie nr 6

Ćwiczenie nr 6
fot: brightside.me

Połóż się na lewym boku. Ugnij prawą nogę w kolanie, chwytając swoją kostkę prawą ręką. Ostrożnie przyciągnij kostkę do siebie, jednocześnie napinając mięśnie w prawym udzie. Kręgosłup nie powinien być wtedy mocno wygięty. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund. Następnie połóż się na prawym boku i powtórz ćwiczenie.

Ćwiczenie nr 7

Ćwiczenie nr 7
fot: brightside.me

 

Ugnij górną część ciała do przodu, jednocześnie lekko zginając nogi w kolanach, do punktu, w którym będziesz mógł dotknąć krawędzi stołu obiema rękami. Twoje ramiona powinny być wyciągnięte, a głowa ma znajdować się na wysokości ramion. Wytrzymaj w tej pozycji przez 10 sekund. Następnie stań prosto i rozciągnij ciało w każdą stronę.